Розрахунок теплової частини ТЕЦ
GП65 = 6,845 кг/с; GП85 = 24,630 кг/с.
= 94,57 кг/с.
|GП65 - GП64|= |6,845 - 6,925| = 0,08 0,2;
|GП85 - GП84|= |24,630 - 24,498| = 0,132 0,2.
(Досягнуто необхідної точності для всіх підігрівників).
Таблиця GПі , кг/с = f(N) ітерації:
Таблиця 6.1.
N |
GП1 |
GП2 |
GП3 |
GП4 |
GП5 |
GП6 |
GП7 |
GП8 |
GП9 |
1 |
11,606 |
4,491 |
6,461 |
8,257 |
6,024 |
9,085 |
16,663 |
19,655 |
12,735 |
2 |
10,975 |
3,394 |
5,537 |
7,642 |
4,628 |
7,757 |
17,693 |
22,973 |
13,773 |
3 |
10,974 |
3,215 |
5,332 |
7,476 |
4,218 |
7,149 |
17,718 |
24,11 |
14,167 |
4 |
--- |
--- |
5,289 |
--- |
4,106 |
6,925 |
--- |
24,498 |
14,316 |
5 |
--- |
--- |
--- |
--- |
--- |
6,845 |
--- |
24,630 |
--- |
6.Тепловий розрахунок турбоприводу живильного насосу
Потужність живильного насосу:
Vж.в. = 0,001 м3/кг;
Рж.н. = Pввжн – Pвжн= Рпг1,25 + 3·0.2 – 1,8 = 35,05 МПа;
ж.н. = 0,75;
Gж.в. = Gпг = 264 кг/с;
12337,6 кВт.
Пар на ТПН беремо з третього відбору і повертаємо в сьомий.
Потужність турбоприводу живильного насосу:
= 12589,4 кВт.
Б
удуємо
процес розширення
пари в ТПН:
Н0ТПН = і3 - іТПНвихл = 3430 – 2760 = 670 кДж/кг;
НдійснТПН = Н0ТПНТПН = 670 0,8 = 536 кДж/кг.
Витрата пари на ТПН:
23,488 кг/с.
7.Визначення потужності турбіни та електричного генератора
Р
озрахунок
витрати пари
на відсіки
турбіни:
G0 = GПГ = 264 кг/с;
G1 = G0 – GП9 = 264 – 14,316 = 249,684 кг/с;
G2 = G1 – GП8 = 249,684 – 24,630 = 225,054 кг/с;
G3 = G2 – GП7 – GТПН = 225,054 – 17,718 – 23,488 = 183,848 кг/с;
G4 = G3 – GП6 – GПБ = 183,848 – 6,845 – 2,253 = 174,75 кг/с;
G5 = G4 – GП5 = 174,75 – 4,106 = 170,644 кг/с;
G6 = G5 – GП4 – GОБ = 170,644 – 7,476 – 3,491 = 159,677 кг/с;
G7 = G6 – GП3 + GТПН = 159,677 – 5,289 + 23,488 = 177,876 кг/с;
G8 = G7 – GП2 = 177,876 – 3,215 = 174,661 кг/с;
G9 = G8 – GП1 = 174,661 – 10,974 = 163,687 кг/с.
Знайдемо роботу по ділянкам турбіни:
i0 = i0 – i1 = 3450 – 3100 = 350 кДж/кг;
i1 = i1 – i2 = 3100 – 3030 = 70 кДж/кг;
i3 = iПП – i3 = 3670 – 3430 = 240 кДж/кг;
i4 = i3 – i4 = 3430 – 3190 = 240 кДж/кг;
i5 = i4 – i5 = 3190 – 3040 = 150 кДж/кг;
i6 = i5 – i6 =3040 – 2940 = 100 кДж/кг;
i7 = i6 – i7 = 2940 – 2820 = 120 кДж/кг;
i8 = i7 – i8 = 2820 – 2730 = 90 кДж/кг;
i9 = i8 – i9 = 2730 – 2610 = 120 кДж/кг;
i10 = i9 – iцнтвихл =2610 – 2340 = 270 кДж/кг.
Потужність ділянок турбіни:
N0 = G0i0 = 264350 = 92400 кВт;
N1 = G1i1 = 249,68470 = 17477,88 кВт;
N3 = G2i3 = 225,054240 = 54012,96 кВт;
N4 = G3i4 = 183,848240 = 44123,52 кВт;
N5 = G4i5 = 174,75150 = 26212,5 кВт;
N6 = G5i6 = 170,644100 = 17064,4 кВт;
N7 = G6i7 = 159,677120 = 19161,24 кВт;
N8 = G7i8 = 177,87690 = 16008,84 кВт;
N9 = G8i9 = 174,661120 = 20959,32 кВт;
N10 = G9i10 = 163,687270 = 44195,49 кВт.
Nтурб= N1 + N3 + N4 + N5 + N6 + N7 + N8 + N9 + N10 =
= 351616,15 кВт = 351,6 МВт;
Nег = Nтурб·мех·г·сн = 351616,150.980.990.96 =
= 327492,47 кВт = 327,5 МВт.
8.Визначення техніко-економічних показників блоку
iжв = iвв9 = 1171,8 кДж/кг;
Qпг = Gпг·(i0 - iжв) = 264·(3450 - 1171,8) = 601444,8 кВт;
Gпп = G2 = 225,054 кг/с;
Qпп = Gпп·(iпп - ) = 225,054·(3670 - 3028,8) = 144304,6248 кВт;
Q = Qпг+ Qпп - Qтфу= 601444,8 + 144304,6 – 15000 = 730749,4 кВт;
N = Nег·пг·тр = 327492,47·0.91·0.98 = 292057,8 кВт.
ККД блока:
Визначимо питому витрату тепла:
.
Питома витрата умовного палива:
9.Конструкторські та гідравлічні розрахунки бойлерів ТФУ
Загальні початкові дані:
Величина |
Позначення |
Значення |
Внутрішній діаметр труб |
dвн |
13.6 м |
Швидкість води в трубах |
Wв |
2 м/с |
Кількість ходів по воді |
z |
4 |
Крок труб |
Sтр |
22 мм |
Зазор між трубною дошкою і корпусом |
A |
0.1 м |
Зовнішній діаметр труб |
dн |
16 м |
Відстань між перегородками |
lпер |
0.5 м |
Товщина стінки труби |
ст |
2.4 мм |
Коефіцієнт запасу поверхні |
|
1.2 |
Кількість перегородок |
nпер |
10 |
Товщина перегородки |
пер |
5 мм |
Товщина трубної дошки |
lтр |
0.1 м |
Середній радіус перегину |
Rср |
0.5м |
Діаметр патрубка підводу води |
D |
0.6 м |
Абсолютна шорсткість патрубка |
Kшпатр |
0.44 мм |
Абсолютна шорсткість патрубка |
Kштр |
0.1 мм |
|
0.76 |
|
с |
8.3 коп |
|
Кількість годин праці |
|
6500 год |
Питома вартість |
Cсп |
300 грн. |
Eн |
0.15 |
|
сп |
0.07 |
|
Динамічна в’язкість води |
в |
93.4·10-6 |
Число Прандтля |
Pr |
0.852 |
Коефіцієнт теплопровідності води |
в |
581.4·10-3 |
Теплопровідність |
ст |
41 |
Розрахунок основного бойлера.
Дані, знайдені в п.3:
Gсв = 44.643 кг/с
iв =306.6 кДж/кг
iвв=504 кДж/кг
tв=73 °C
tвв=120 °C
ts=125 °C
Кількість трубок в одному вході: шт.
Кількість отворів в трубних дошках: шт.
Діаметр трубної дошки: м.
Діаметр корпуса підігрівника: м.
Теплове навантаження підігрівника: кВт.
Середньологарифмічний температурний напір: .
Середня температура води: .
Число Рейнольдса: .
Коефіцієнт тепловіддачі від пари до стінки:
Термічний опір:
Середній діаметр: м.
Схована теплота пароутворення: Термічний опір стінки:
Термічна провідність стінки:
Перше наближення по температурі стінки:
Температура конденсату:
Температурна різниця “пара-стінка":
Комплекс A:
Коефіцієнт тепловіддачі:
Термічний опір:
Коефіцієнт теплопередачі:
Поверхня теплообміну:
Друге наближення по температурі стінки:
Третє наближення по температурі стінки:
Четверте наближення по температурі стінки:
Загальна довжина труб:
Розрахункова довжина труб одного ходу:
Довжина труб, зайнятих перегорожами і трубними дошками:
Максимальний радіус гину труби:
Максимальна довжина труб:
Довжина прямої ділянки труби:
Швидкість в патрубку:
Число Рейнольдса:
Коефіцієнт: Коефіцієнт втрат патрубка:
Втрати по всій довжині:
Гідравлічні втрати в патрубках:
Коефіцієнт втрат по трубках:
Сумарні втрати по трубах:
Гідравлічний опір труб поверхні теплообміну:
Сумарні втрати:
Зміна потужності сітьових насосів:
Затрати на виробку електроенергії на замінюючій електростанції:
Капіталовкладення в сітьові підігрівники:
Втрати на сітьові підігрівники:
Сумарні затрати:
Розрахунок пікового бойлера
Дані, знайдені в п.3:
Gв = 44,643 кг/с;
iв=504 кДж/кг;
iвв=630 кДж/кг;
tв=120 °C;
tвв=150 °C;
ts=165 °C.
Кількість трубок в одному вході: шт.
Кількість отворів в трубних дошках: шт.
Діаметр трубної дошки: м.
Діаметр корпуса підігрівника: м.
Теплове навантаження підігрівника: кВт.
Середньологарифмічний температурний напір: .
Середня температура води: .
Число Рейнольдса: .
Коефіцієнт тепловіддачі від пари до стінки: Термічний опір:
Середній діаметр: м.
Схована теплота пароутворення: Термічний опір стінки:
Термічна провідність стінки:
Перше наближення по температурі стінки:
Температура конденсату:
Температурна різниця “пара-стінка":
Комплекс A:
Коефіцієнт тепловіддачі:
Термічний опір:
Коефіцієнт теплопередачі:
Поверхня теплообміну:
Друге наближення по температурі стінки:
Третє наближення по температурі стінки:
Четверте наближення по температурі стінки:
П’яте наближення по температурі стінки:
Загальна довжина труб:
Розрахункова довжина труб одного ходу:
Довжина труб, зайнятих перегорожами і трубними дошками:
Максимальний радіус гину труби:
Максимальна довжина труб:
Довжина прямої ділянки труби:
Швидкість в патрубку:
Число Рейнольдса:
Коефіцієнт: Коефіцієнт втрат патрубка:
Втрати по всій довжині:
Гідравлічні втрати в патрубках:
Коефіцієнт втрат по трубках: Сумарні втрати по трубах:
Гідравлічний опір труб поверхні теплообміну:
Сумарні втрати:
Зміна потужності сітьових насосів:
Затрати на виробку електроенергії на замінюючій електростанції:
Капіталовкладення в сітьові підігрівники:
Втрати на сітьові підігрівники:
Сумарні затрати:
10.Розрахунок конденсаційної установки
Загальні початкові дані:
Таблиця 11.1
Величина |
Позначення |
Значення |
Тиск пари, ата |
Рп |
0,06 |
Температура пари, С |
tк |
35,85 |
Питомий об’єм пари, м3/кг |
Vп |
30 |
Температура води на вході, С |
t1 |
12 |
Число ходів води |
Z |
2 |
Швидкість води, м/с |
|
2 |
Кількість конденсаторів |
N |
1 |
Зовнішній діаметр трубок, мм |
dн |
28 |
Внутрішній діаметр трубок, мм |
dвн |
26 |
Коефіцієнт заповнення трубної дошки |
тр |
0,3 |
Активна довжина труби, м |
Lакт |
8,9 |
Коефіцієнт чистоти трубок |
з |
0,8 |
Коефіцієнт похибки методу розрахунку коефіцієнта теплопередачі |
|
0,9 |
Питома вартість системи техводопостачання, грн./(м3/год) |
Cтвс |
16 |
Питома вартість поверхні теплообміну, грн./м2 |
CК |
28 |
Питома вартість енергії приводу циркуляційних насосів, коп./(кВтгод) |
Сц.н. |
1,3 |
Питома вартість землі, грн./(м2год) |
Cсх |
0 |
Висота підйому води циркуляційним насосом, м |
H |
10 |
Коефіцієнт поправки на парове навантаження |
d |
1 |
Коефіцієнт похибки методу розрахунку коефіцієнта теплопередачі |
|
0,9 |
Дані, знайдені в п.3: iп = iк = = 2343,76 кДж/кг.
Витрата пари на конденсатор, знайдена в п.8:
GK = G9 = 163,6873600 = 589273,2 кг/год.
Коефіцієнт поправки на температуру:
Коефіцієнт поправки на число ходів:
Коефіцієнт поправки на швидкість води:
Коефіцієнт теплопередачі:
Комплекс:
Кратність охолодження:
Масова витрата охолоджуючої води:
Нагрів води:
Температура води на виході:
Температурний напір:
Середній температурний напір:
Теплота, що передається:
Поверхня теплообміну:
м2.
Питоме парове навантаження:
dк = Gк /Fк = 589273,2 /8206 = 71,814 кг/(м2год).
Кількість труб:
шт.
Діаметр трубної дошки:
м.
Гідравлічний опір:
Паровий опір:
Відношення
Потужність циркуляційних насосів:
кВт.
Активна площа водосховища:
км2.
Витрати на техводопостачання:
грн./рік.
Витрати на конденсатори:
грн./рік.
Витрати на електроенергію насосів:
грн./рік.
11.Додаток
Задача № 1. (№ 1, стор. 45).
Газ – повітря з початковою температурою t1 = 27С стискається в одноступеневому поршневому компресорі від тиску р1 = 0,1 МПа до тиску р2. Стиск може відбуватися по ізотермі, адіабаті та політропі з покажчиком політропи n. Визначити для кожного з трьох процесів стиску кінцеву температуру газу t2, відведену від газу теплоту Q, кВт, та теоретичну потужність компресора, якщо його паропродуктивність G. Подати зведену таблицю. Дані, необхідні для розв’язку задачі, вибрати з таблиці 13. Розрахунок вести без врахування залежності теплоємності від температури.
№ варіанту |
t1, С |
n |
G, кг/год |
р1, МПа |
р2, МПа |
00 |
27 |
1,25 |
300 |
0,1 |
0,9 |
T2, Q, N – ?
Розв’язок:
1). Ізотермічний процес. t1 = t2 = 27C; U = 0;
Дж/кг;
Дж/кг;
Вт;
Дж/(кггр);
Потужність приводу:
Вт.
2). Адіабатичний процес. ; kповітря = 1,4; q = 0.
K;
Дж/кг;
Дж/кг;
кВт.
3). Політропний процес. ;